Satysfakcja z życia zawodowego , postrzegane jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po ukończeniu edukacji praca jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Naturalnie praca czeka, ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji albo dla niedoświadczonych za niewygórowaną stawkę . Czasy , gdy zdobywanie umiejętności dawałogwarantem otrzymania wysokiego wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru, która przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to cechy cenione przez prezesów firm, praca dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób jest dostępne. WymaganiaPolaków , co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, ludzie chcą osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są wyższe , chcą więcej mieć i zabezpieczyć swoim domownikom dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania od przełożonych również , połączenie tych czynników z satysfakcjonującym pensją uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja w poszukiwaniu pracy jest ciągle uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsajten

Zawody takie jak menadżer, pozwalają osiągnąć wysokie pieniędzy, ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do pracy , jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale także dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie wyczerpany i zdenerwowany.